Co to jest lipoliza injekcyjna?

Lipoliza iniekcyjna jest metodą nieinwazyjnego modelowania sylwetki, która polega na wprowadzeniu substancji niszczącej komórki tłuszczowe za pomocą cienkiej igły bądź kaniuli. Substancja ta jest mieszanką fosfatydylocholiny, deoksycholatu i np. L-karnityny lub krzemionki organicznej. Fosfatydylocholina (PPC) to składnik naturalnie występujący w naszym organizmie – jego powszechna nazwa to lecytyna. Fosfatydylocholina i deoksycholat powodują rozpad trójglicerydów, a L-karnityna przyspiesza metabolizm tkanki tłuszczowej.

W rezultacie, tłuszcz zostaje rozpuszczony, a następnie rozłożony w naturalnym procesie przemiany materii oraz wydalony z organizmu. Zabieg jest szybki, skuteczny i niedrogi – pozwala na bezoperacyjną i trwała redukcję tkanki tłuszczowej. Stanowi doskonałą alternatywę dla bolesnej i wymagającej rekonwalescencji liposukcji. Lipoliza jest przeznaczona dla osób, które chcą wymodelować swoją sylwetkę lub mają miejscową nadwagę. Pomaga usunąć tłuszcz w opornych miejscach – m.in. na plecach, brzuchu i udach.

Na czym polega zabieg?

Przed rozpoczęciem lipolizy injekcyjnej, na wybrane partie ciała nakładany jest krem znieczulający Emla. Aby wprowadzić substancje niszczące tłuszcz, stosuje się cienkie igły bądź kaniule, których iniekcja jest bardzo dobrze tolerowana przez Pacjentów. Po dezynfekcji skóry, rozpoczyna się ostrzykiwanie. W miejscach podania preparatu, skóra może się zaczerwienić, obrzęknąć i lekko piec, niemniej, ten dyskomfort szybko mija. U niektórych Pacjentów pojawiają się niewielkie krwiaki, które znikają w ciągu 2-3 dni. Zabieg powtarza się zazwyczaj dwu lub trzykrotnie, w odstępie kilku tygodni. Niekiedy uzyskanie wymarzonego efektu jest możliwe już po jednym zabiegu. Lipoliza jest doskonałym dopełnieniem diety oraz treningów, które wzmacniają jej efekt.

W jakich okolicach można wykonać zabieg?

 • Ramiona
 • Brzuch
 • Uda i pośladki

Efekty Lipolizy Iniekcyjnej

 • Utrata tkanki tłuszczowej w miejscach poddanych zabiegowi,
 • Zmniejszenie obwodów ramion, brzucha, ud, pośladków;
 • Wymodelowanie sylwetki.

Jakie są zalecenia po zabiegu?

 • Unikanie ekspozycji na słońce przez okres 4 tyg. po zabiegu oraz stosowanie odpowiednich preparatów łagodzących, odbudowujących oraz kremów z filtrem przeciwsłonecznym SPF 50+,
 • Unikanie basenu i sauny przez kilka pierwszych dni po wykonanym zabiegu.

Jakie są przeciwwskazania?

 • Ciąża i okres karmienia piersią,
 • Niektóre choroby skóry (np. zapalenie mieszków włosowych),
 • Nowotwory skóry i innych narządów (wybrane przypadki),
 • Niektóre leki (np. leki rozrzedzające krew),
 • Osłabiony system immunologiczny (AIDS,HIV, niektóre leki immunosupresyjne).

Jak wygląda zabieg lipolizy iniekcyjnej?

Okiem eksperta

DR N. MED. Igor Michajłowski

Lipoliza iniekcyjna jest świetną alternatywą dla inwazyjnej liposukcji. Zabieg jest bowiem bezpieczny i krótki, a po jego wykonaniu można spokojnie wrócić do codziennych obowiązków. Lipoliza polega na wprowadzeniu substancji niszczącej komórki tłuszczowe za pomocą cienkiej igły bądź kaniuli pod skórę. Obszary zabiegowe to zazwyczaj ramiona, brzuch, uda i pośladki. W efekcie zabiegu, tłuszcz zostaje rozpuszczony, a następnie rozłożony w naturalnym procesie przemiany materii oraz wydalony z organizmu. Lipoliza jest szybka, skuteczna i niedroga, przez co i lubiana przez naszych pacjentów. Zabieg powtarza się zazwyczaj dwu lub trzykrotnie, w odstępie kilku tygodni. Niekiedy uzyskanie wymarzonego efektu jest możliwe już po jednym zabiegu.

Efekty lipolizy iniekcyjnej - Zdjęcia przed i po zabiegu

Cennik

ZABIEG NA 1 zabieg 2 zabiegi 4 zabiegi
RAMIONA350 zł600 zł1200 zł
BRZUCH500 zł850 zł1700 zł
UDA I POŚLADKI700 zł1200 zł2400 zł

Nie wiesz co wybrać? Zadzwoń do nas +48 791 604 604 - Pomożemy

Zobacz pakiety zabiegów

Zobacz inne zabiegi