Co to jest usieciowany kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy naturalnie występuje w naszym organizmie. Jego funkcja polega na wypełnianiu przestrzeni międzykomórkowych, w której umieszczone są m.in. kolagen i elastyna. Kwas wiąże wodę w organizmie, dzięki czemu odpowiada za jędrność i elastyczność skóry. Niestety, z wiekiem kwasu hialuronowego ubywa w organizmie, co skutkuje wiotczeniem skóry i pojawieniem się zmarszczek. Jako że jest to związek naturalnie występujący u człowieka,, preparaty, które go zawierają, charakteryzują się wysoką biozgodnością. W kosmetologii estetycznej kwas hialuronowy nieusieciowany znajduje zastosowanie w terapii łączonej z mezoterapią mikroigłową Dermapenem bądź Mezopenem w zabiegach anty-aging, leczeniu rozstępów oraz modelowaniu sylwetki. Natomiast usieciowany kwas hialuronowy jest przydatny podczas modelowania oraz odmładzania dłoni.

Na czym polega zabieg?

Przed przystąpieniem do zabiegu, skóra zostaje znieczulona kremem Emla. Następnie, lekarz podaje preparat za pomocą cienkiej igły bądź kaniuli podskórnie w obręb grzbietów rąk. O głębokości iniekcji decyduje lekarz – bierze pod uwagę takie czynniki, jak: wskazania, okolica zabiegowa, czy grubość skóry. Podczas iniekcji do głębokich warstw skóry dostarczane są odżywcze mieszanki wzbogacone kwasem hialuronowym, który wygładza, ujędrnia i pobudza skórę do regeneracji. Zabieg na dłonie trwa ok. 15-30 min.

W jakich okolicach można wykonać zabieg?

 • Dłonie

Jakie efekty daje ten zabieg?

 • Odmłodzenie dłoni - redukcja przebarwień i zmarszczek,
 • Ujednolicenie kolorytu skóry,
 • Ujędrnienie i odmłodzenie skóry dłoni.

Jakie są zalecenia po zabiegu?

 • Unikanie ekspozycji na słońce przez okres 4 tyg. po zabiegu oraz stosowanie odpowiednich preparatów łagodzących, odbudowujących oraz kremów z filtrem przeciwsłonecznym SPF 50+,
 • Unikanie basenu i sauny przez kilka pierwszych dni po wykonanym zabiegu.

Jakie są przeciwwskazania?

 • Ciąża i okres karmienia piersią,
 • Niektóre choroby skóry (np. zapalenie mieszków włosowych),
 • Nowotwory skóry i innych narządów (wybrane przypadki),
 • Niektóre leki (np. leki rozrzedzające krew),
 • Osłabiony system immunologiczny (AIDS,HIV, niektóre leki immunosupresyjne).

Okiem eksperta

DR N. MED. Igor Michajłowski

Usieciowany kwas hialuronowy jest przydatny podczas modelowania oraz odmładzania dłoni. Zabieg cieszy się ogromną popularnością wśród pacjentów w wieku 40+, którzy pragną odmłodzić swoje dłonie, ujednolicić ich koloryt, pozbyć się zmarszczek i przebarwień. Lekarz podaje preparat za pomocą cienkiej igły bądź kaniuli podskórnie w obręb grzbietów rąk. Wystarczy wykonać jeden zabieg, aby cieszyć się efektami przez cały rok. Sam zabieg trwa 15-30 minut. Jest szybki, skuteczny i nie wymaga rekonwalescencji.

Kwas hialuronowy - jak wygląda zabieg?

Cennik

ZABIEG NA DŁONIE 1 ml 2 ml Dodatkowo
1 zabieg900 zł1800 zł-
2 zabiegi1575 zł2700 zł-

Nie wiesz co wybrać? Zadzwoń do nas +48 791 604 604 - Pomożemy

Zobacz pakiety zabiegów

Zobacz inne zabiegi